Proč koupit v aukci

Nákup z pohodlí domova

Předností elektronické aukce je možnost nakoupit v klidu a pohodlí svého domova, a to prostřednictvím počítače, tabletu nebo chytrého telefonu.

Neztrácíte tak čas zbytečnými schůzkami, vše si můžete v klidu rozmyslet a probrat s rodinou či přáteli.

Máte čas na rozmyšlenou

Termíny prohlídky i aukce jsou předem přesně stanoveny. Máte tedy dostatek času se na prohlídku i aukci připravit.

Na prohlídce se setkáte s aukčním specialistou, který Vám odpoví na všechny vaše dotazy k dané nemovitosti i k průběhu aukce.

Po prohlídce máte čas na rozmyšlenou, zda nemovitost vyhovuje vašim potřebám a jestli aukce zúčastníte.

Smlouvy a přepis

Provedeme vás celým procesem přepisu a předání nemovitosti. Zajistíme kupní smlouvu, advokátní úschovu peněz, převod na katastrálním úřadě a dokumentaci nutnou k předání nemovitosti.

Pokud nemáte dořešené financování nemovitosti, nabízíme vám bezplatnou a nezávaznou konzultaci s nezávislým finančním poradcem v oblasti realit.

Jak koupit nemovitost na E-Aukce realit

1. Výběr nemovitosti

Vyberte nemovitost a přihlaste se na prohlídku přes formulář, který se nachází na konci nabídky dané nemovitosti.

2. Prohlídka nemovitosti

V  domluveném termínu se koná prohlídka. Na místě je vždy aukční specialista, kterého se můžete zeptat na vše, co vás o nemovitosti zajímá, a na postup, jak se aukce zúčastnit.

Prohlídka vás k ničemu nezavazuje, naopak máte čas na rozmyšlenou, zda nemovitost splňuje vaše požadavky a zda se online aukce zúčastníte.

3. Přihlášení do aukce

U každé nemovitosti se nachází tlačítko „Chci se přihlásit do aukce“ po jeho stisknutí vyplníte registrační formulář a pokračujete dál dle instrukcí. Registrace vám zabere maximálně 5 minut.

4. Vratná jistota

Po registraci obdržíte e-mail s platebními údaji pro zaplacení vratné jistoty. Ta je podmínkou pro úspěšné přihlášení do online aukce.

Pokud v aukci zvítězíte, z vratné jistoty se stává aukční poplatek.  V případě, že v aukci nevyhrajete, bude vám jistota vrácena v plné výši do 3 pracovních dnů. Jistota se nezapočítává do kupní ceny nemovitosti.

5. Online aukce

Termín aukce je pevně stanoven. V určený čas se přihlásíte do online aukční síně. Tlačítkem „Přihodit“ navyšujete kupní cenu nemovitosti o minimální příhoz nebo jinou vyšší částku.

Aukce má stanovenou minimální dobu trvání 20 minut. Pokud bude v posledních 5 minutách učiněn příhoz, aukce se automaticky prodlužuje o dalších 5 minut po každém příhozu. Aukce končí uplynutím minimální doby nebo v okamžiku, kdy je překročen časový limit pro další příhoz.

6. Vítěz a nové bydlení

Vítězem aukce se stává zájemce s nejvyšší nabídkou. Pokud vyhrajete, budete kontaktováni aukčním specialistou, který zajistí schůzku s majitelem nemovitosti a se smluvním advokátem. Poté už se jen můžete těšit na vaše nové bydlení.

Časté dotazy

Vratná jistota je záloha, kterou projevujete svůj vážný zájem o koupi nemovitosti. V případě, že aukci nevyhrajete, jistotu vám do 3 pracovních dnů vrátíme.

Vratná jistota se platí převodem z účtu na účet. Platební údaje vám přijdou do emailu po úspěšné registraci k aukci.

V případě, že aukci nevyhrajete, jistotu vám vrátíme do 3 pracovních dnů.

Vratná jistota musí být připsána na účet Nemovitostizanejlíp.cz nejpozději 24 hodin před začátkem aukce.

Pokud zprovozníte internet před ukončením aukce, můžete se k probíhající aukci znovu připojit.

Tuto informaci naleznete na detailu nemovitosti a v aukční vyhlášce.

Složení aukční jistoty je podmínkou pro účast v aukci.

Ano, kontaktuje nás. Rádi vám zprostředkujeme schůzku s naším nezávislým finančním specialistou.

Ne, účast na prohlídce není podmínkou pro účast v online aukci.

Aukce má stanovenou minimální dobu trvání 30 minut. Pokud bude v posledních 5 minutách učiněn příhoz, aukce se automaticky prodlouží o dalších 5 minut od každého učiněného příhozu. Aukce končí po uplynutí minimální doby trvání nebo v okamžiku, kdy je překročen časový limit pro další příhoz. Připravte si proto dostatečnou časovou rezervu.