Jak nejlépe nastavit prodejní cenu

24. 06. 2019

Jak nejlépe nastavit prodejní cenu nemovitosti

Jeden z nejdůležitějších úkolů vedoucí k úspěšnému prodeji je nastavení správné prodejní ceny.

Nastavení vysoké ceny

Pokud prodej zahájíte na příliš vysoké ceně, o nemovitost není zájem a nikdo na nabídku nereaguje.

Prodáváte se dlouho a dochází k postupnému snižování ceny. Dlouhodobé nabídky navíc vzbuzují u zájemců podezření, zda je s nemovitostí po technické a právní stránce vše v pořádku. Nemovitost ztrácí na atraktivnosti a to opět snižuje poptávku a následně i cenu.

Prodej nemovitosti se prodražuje a přibývá stres a strávený čas.

Nastavení nízké ceny

Při nastavení příliš nízké ceny se vaše nemovitost prodá velice rychle. Zájemců je okamžitě dostatek a první zpravidla kupuje.

NIKDO, ALE NECHCE PRODÁVAT POD CENOU !!!

Nastavení ceny v aukci

Aukce zpravidla začíná na nižší ceně, která zaujme dostatek zájemců. Po té se koná aukce, ve které zájemci činí příhozy. Navyšují tak aktuální cenu, až se dosáhne jejího maxima.

Nezřídka je výsledná cena o něco vyšší než u obdobných nabídek. Velký vliv na to má zejména dostatek zájemců, jejich soutěživost a odhodlání nemovitost získat.

Plánovaným a předem připraveným prodejem v aukci dokážeme dosáhnout maximální ceny nemovitosti ve velice krátkém čase a s nízkými náklady.

Další články

Jaké jsou výhody aukce pro realitní makléře?

Jaké jsou výhody aukce pro realitní makléře při prodeji nemovitosti? Dnešní doba přeje prodávajícím. Zvláště v některých lokalitách je nemovitostí nedostatek a proto dochází k tomu, že na jednu prodejní nabídku se reaguje několik kupujících se zájmem opravdu koupit. A zde nastává komplikace. Makléř a majitel se musí rozhodnout, s kým uzavřou rezervační smlouvu. Bude to ten první, který [...]

V čem je e-aukce lepší než obálková metoda

V čem je e-aukce lepší než obálková metoda Obálková metoda je forma aukce, kde kupující vloží svou cenovou nabídku do obálky (od toho taky ten název) a ta je spolu s ostatními za předem určených podmínek otevřena a vyhodnocena. Probíhá to tak, že svou cenovou nabídku napíšete na předem připravený formulář a vložíte do obálky tak aby částka nebyla [...]

Dražba není aukce

Dražba není aukce Velice často se zaměňuje termín Aukce a dražba. Přitom každý se řídí rozdílnými zákony a mají rozdílná pravidla a možnosti. Dobrovolnost Aukce je zcela dobrovolnou záležitostí a majitel nemovitosti si ji volí sám jako způsob prodeje. Dražby nemovitostí jsou ve své podstatě vždy nucené, ať už se jedná o dražbu dobrovolnou i nedobrovolnou a [...]