Jaké jsou výhody aukce pro realitní makléře?

28. 06. 2019

Jaké jsou výhody aukce pro realitní makléře při prodeji nemovitosti?

Provize makler

Dnešní doba přeje prodávajícím. Zvláště v některých lokalitách je nemovitostí nedostatek a proto dochází k tomu, že na jednu prodejní nabídku se reaguje několik kupujících se zájmem opravdu koupit.

A zde nastává komplikace. Makléř a majitel se musí rozhodnout, s kým uzavřou rezervační smlouvu. Bude to ten první, který řekl, že to bere, ten který má hotovost nebo ta rodina která mohla až v sobotu.

Jelikož majitel chce zpravidla prodat za co nejvyšší cenu je zde prostor uspořádat aukci.

A co z toho bude mít makléř?

Zde je pár důvodů proč se zakázkou i dále pracovat.

Pokud uspořádáte aukci, zájemci navyšují kupní cenu a majitel bude nadmíru spokojen. Vždyť mu prodáte nemovitost za víc peněz, než požadoval. A spokojený klient a jeho reference vás zase posouvají o krůček blíž získávat nemovitosti z doporučení a budovat si tím svou osobní značku „Profesionálního makléře“, který ví, co, jak a proč dělá.

Před uspořádáním aukce si lze s majitelem domluvit i nadstandartní odměnu. Přeci jen pro něj děláte nadstandartní službu. Je příjemné, když se cena v aukci vyšplhá například o 100.000 Kč výše.  A vy s majitelem máte dohodnuté dělení 50/50 z navýšené ceny. Stejně tak pokud máte odměnu vyčíslenou v procentech, jde vám každé navýšení ceny do provize.

Výběr nejvyšší nabídky v e-aukci probíhá kultivovaně a férově. Všichni zájemci mají stejné výchozí podmínky. Možnost přihlásit se do aukce, činit nabídky a v případě nejvyššího podání uzavřít kupní smlouvu. Proto vše probíhá bez dohadování, kdo byl první na prohlídce, kdo první volal, kdo nabídl na místě vyšší cenu, kdo co slíbil a řek. Odpadají tak negativní emoce vůči prodávajícímu, makléři i neúspěšným zájemcům.

Pokud je na nemovitost více zájemců, uspořádejte pro ně aukci. Získáte vděčného klienta, nadstandartní finanční ohodnocení a klid na práci.

Další články

Jak nejlépe nastavit prodejní cenu

Jak nejlépe nastavit prodejní cenu nemovitosti Jeden z nejdůležitějších úkolů vedoucí k úspěšnému prodeji je nastavení správné prodejní ceny. Nastavení vysoké ceny Pokud prodej zahájíte na příliš vysoké ceně, o nemovitost není zájem a nikdo na nabídku nereaguje. Prodáváte se dlouho a dochází k postupnému snižování ceny. Dlouhodobé nabídky navíc vzbuzují u zájemců podezření, zda je [...]

V čem je e-aukce lepší než obálková metoda

V čem je e-aukce lepší než obálková metoda Obálková metoda je forma aukce, kde kupující vloží svou cenovou nabídku do obálky (od toho taky ten název) a ta je spolu s ostatními za předem určených podmínek otevřena a vyhodnocena. Probíhá to tak, že svou cenovou nabídku napíšete na předem připravený formulář a vložíte do obálky tak aby částka nebyla [...]

Dražba není aukce

Dražba není aukce Velice často se zaměňuje termín Aukce a dražba. Přitom každý se řídí rozdílnými zákony a mají rozdílná pravidla a možnosti. Dobrovolnost Aukce je zcela dobrovolnou záležitostí a majitel nemovitosti si ji volí sám jako způsob prodeje. Dražby nemovitostí jsou ve své podstatě vždy nucené, ať už se jedná o dražbu dobrovolnou i nedobrovolnou a [...]